Drogi Użytkowniku AdBlocka/uBlocka:
Aby poprawnie wyświetlać treść naszej strony, wyłącz AdBlocka/uBlocka lub dodaj wyjątek dla naszej domeny.

O firmie

Zakład Poligraficzny GRAWIPOL

Zakład Poligraficzny GRAWIPOL


Kategorie:

Zakład Poligraficzny “Grawipol” został założony przez Witolda i Grażynę Zblewskich. Rozpoczął działalność w roku 1990 w Słupsku i istnieje na rynku od ponad 18 lat. Jesteśmy jednym z najnowocześniejszych serwisów poligraficznych. Świadczymy usługi w zakresie: projektów graficznych, skanowania, komputerowej obróbki obrazu, montażu elektronicznego, naświetlania, odbitek próbnych, drukowania do formatu B1. Zapewniamy również szeroki wachlarz usług introligatorskich, dzięki którym wszystkie procesy związane z wykonaniem produktu skoncentrowane są w naszej siedzibie na powierzchni obejmującej 2200m2.


 


W roku 1998 przyjęliśmy status zakładu pracy chronionej, dzięki czemu nasza drukarnia stała się przyjaznym miejscem pracy dla osób niepełnosprawnych. Zmiana statusu obligowała nas do wielu nowych inwestycji zarówno w środowisko pracy jak i park maszynowy, tak, aby ułatwić pracę osobom niepełnosprawnym. W roku 2002 postanowiliśmy wprowadzić kilka zmian, między innymi wdrożyliśmy system zarządzania jakością ISO 9001 do dziś sprawujący pieczę nad jakością naszych produktów.


 


Rok 2005 – 2006 to okres wielkich zmian, przejście ze starego systemu produkcyjnego na nowoczesny o skomplikowanej technologii informatycznej. Te zmiany umożliwiły nam fundusze unijne, z których skorzystaliśmy przy zakupie nowej maszyny drukarskiej. Jednak chcąc wykorzystać w pełni jej możliwości zainwestowaliśmy również w naszą przygotowalnię. Postawiliśmy system CtP do naświetlania płyt, by w pełni zintegrować proces produkcyjny. Dziś śmiało możemy powiedzieć, że realizacja tych inwestycji to był ogromny „skok w przyszłość”. Wykonanie produktu odbywa się na światowym poziomie i nadzorowane jest specjalistycznym oprogramowaniem, które w niczym nie odbiega od tych europejskich, a co najważniejsze terminy realizacji zleceń skróciły się o połowę. Lata ostatnich inwestycji zaowocowały ogromnym sukcesem. Nasza jakość i pomysłowość została nagrodzona w jednym z najbardziej prestiżowych europejskich konkursów poligraficznych – „Sappi European Printers of the Year 2007”. Jesteśmy bardzo dumni, ponieważ jesteśmy zaledwie drugą polską drukarnią nagrodzoną w historii tego konkursu.

Przykładowe realizacje: