Drogi Użytkowniku AdBlocka/uBlocka:
Aby poprawnie wyświetlać treść naszej strony, wyłącz AdBlocka/uBlocka lub dodaj wyjątek dla naszej domeny.

O firmie

Każde nowe przedsięwzięcie lub modyfikację istniejącego należy nazwać.


Czasami nadana nazwa sugeruje charakter i zamierzenia pomysłodawców.


Ligatura to wybrane przez nas słowo, które naszym zadaniem dobrze opisuje to, kim jesteśmy i czym się zajmujemy.


Ligatura to znak pisarski lub drukarski, który łączy w sobie dwie lub więcej liter..Nasza drukarnia to połączenie.


 


Połączenie tradycji i technologi.Tradycja - to ciągłość pokoleniowa w zawodzie drukarskim, a technologia to oferta najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu druku. Ofertę naszą adresujemy do Tych, którym zależy na dobrym, nieodbiegającym od standardu druku, jak i dla Tych, którzy chcą wyjść poza standard.


 


Drukarnia Ligatura jest bezpośrednim kontynuatorem tradycji drukarni FILIP. Na rynku istniejemy już 25 lat. O naszej sile stanowią nasi pracownicy. Wśród nich są osoby z kilkudziesięcioletnim stażem - tradycja w zawodzie drukarskim to rzecz pierwszorzędna.


 


Systematycznie rozbudowywany park maszynowy pozwala nam na realizację prawie każdego zlecenia. Posiadamy trzy półformatowe maszyny arkuszowe (4+1, 4+0, 2+0, 1+1), bardzo bogate zaplecze introligatorskie (w tym urządzenia do szycia termoinitką), klejarki, falcerki, bigówki, laminatory, oklejarki. Posiadamy także urządzenie do druku UV na podłożach twardych.


 


Ploter płaski ARIZONA 250 GT DPI, drukuje kroplami atramentu o zmiennej objętości (wielkości) 6 do 42 pikolitrów utwardzanymi promieniowaniem UV. W efekcie otrzymujemy obrazy o jakości bliskiej fotograficznej i ostrości porównywalnej do osiąganej dotychczas przy rozdzielczości 1440 dpi.


Arizona 250 GT umożliwia druk na dowolnym sztywnym lub elastycznym medium o grubości do 48 mm. Maksymalny obszar zadruku to 2500 x 1220 mm.


Zastosowanie: tablice reklamowe, obrazy, obrazy 3D, standy, reklama mobilna, witraże, gadżety reklamowe, płyty CD, panele, drzwi, oszklenia itp. na materiałach drewno, metal, szkło, ceramika, płótno i tworzywa sztuczne.

Przykładowe realizacje: