Drogi Użytkowniku AdBlocka/uBlocka:
Aby poprawnie wyświetlać treść naszej strony, wyłącz AdBlocka/uBlocka lub dodaj wyjątek dla naszej domeny.

Aktualności

Wystaw się, a zastaw się? – czyli jak mądrze zadbać o swoje stoisko targowe

Wystaw się, a zastaw się? – czyli jak mądrze zadbać o swoje stoisko targowe
2013-08-19

Wielu wystawców wyobraża sobie swoje ewentualne stoisko na dwa sposoby. Albo jako naszpikowane technologicznymi nowościami, świecące, brzęczące i pełne ekranów dotykowych albo jako stolik z krzesełkiem. Powierzając kwestię stoiska profesjonalistom mamy pewność, że budżet przeznaczony na ten wydatek będzie wykorzystany najlepiej jak się da. Stoisko targowe nie musi być ekstremalnie drogie, aby pozostać efektywnym. Wystarczy pamiętać o kilku najważniejszych kwestiach.

Po pierwsze, stoisko musi być spójne ze strategią marketingową firmy. Nie dajmy firmie zajmującej się zabudową targową działać w oderwaniu od naszej wizji. Ważne, żeby kolory odwoływały do loga, żeby infrastruktura była przyjazna docelowemu klientowi. Niektóre stoiska wymagają na przykład strefy specjalnej, gdzie można porozmawiać indywidualnie z najważniejszymi klientami. Coraz częściej stosuje się do tego dobudowane antresole. To ciekawe rozwiązanie pozwala na podwojenie metrażu stoiska. Czasami zabudowa powinna być otwarta, w taki sposób, by do stoiska można było się dostać z każdej strony.

Po drugie, odpowiednia wycena jest połową sukcesu. Profesjonaliści od zabudowy targowej sprawią, że świetnie spełni ona swoją rolę, czyli zaciekawi klienta i zwabi go. Reszta zależy od obsługi stoiska i samego produktu. Dobrze zaprojektowane stoisko powinno być funkcjonalne, praktyczne, a przy tym wyróżniać się na tle innych. Aby to osiągnąć konieczna jest współpraca projektantów i ekipy technicznej. Dobrze prowadzona firma z tej branży pozwala właścicielowi stoiska przyjechać właściwie „na gotowe”. Jeżeli jednak jest to pierwsza odsłona współpracy, sugerowałbym przyjechać nieco wcześniej. Zdarza się bowiem, że firma okazuje się niegodna zaufania i na przykład pojawiają się problemy z podłączeniem prądu, czy wykończeniem blatów. Niestety często okazuje się, że takie niedociągnięcia są niemożliwe do usunięcia w krótkim czasie. Dlatego, zachęcam do poszukiwania konkurencyjnych cen za podobne projekty, jednocześnie przestrzegając przed zbyt niskimi cenami, gdyż często świadczą o wpisanej w efekt fuszerce.

Po trzecie, jeżeli znajdziemy firmę, która wpisuje się w nasze gusta, temperament i budżet – trzymajmy mocno i nie puszczajmy! Odpowiednia zabudowa targowa na jednych targach wróży pasmo sukcesów na kolejnych. Stała firma, której powierzymy nasze stoisko to dwa ogromne plusy. Pierwszy – mniej papierków! Żadnego briefu, żadnych rozeznań rynku, o wiele mniej formalności. Wszystkie te informacje firma ma już u siebie. Ponadto, część materiałów z jednego stoiska może zostać wykorzystana po raz kolejny. Drugi plus to spójny projekt wszystkich stoisk targowych. Jeżeli dobrze trafiliśmy, szybko okaże się, że klienci będą poszukiwać naszego konkretnego stoiska.

Targi są w Polsce coraz popularniejsze. Wystawiają się najróżniejsze branże. Wybierając speców od zabudowy targowej przyjrzyjmy się im dokładnie, zapoznajmy się z ich portfolio, przestudiujmy informacje dostępne w Internecie. Finanse przeznaczane na stoiska są bardzo zróżnicowane. Bez względu jednak na wielkość budżetu – pieniądze trzeba wydawać mądrze.

Źródło:http://www.ideaexpo.pl/