Drogi Użytkowniku AdBlocka/uBlocka:
Aby poprawnie wyświetlać treść naszej strony, wyłącz AdBlocka/uBlocka lub dodaj wyjątek dla naszej domeny.

Aktualności

Tajniki druku etykiet

Tajniki druku etykiet
2020-06-26


Etykiety pokrywają opakowania produktów, w ten sposób wpływając na kształtowanie ich wizerunków.

Czym są etykiety?

Najprościej ujmując, etykieta jest kawałkiem papieru, którym oklejane są opakowania produktu. Na przednich etykietach znajduje się nazwa produktu oraz jego graficzna identyfikacja. Dodatkowo może się na nich znaleźć hasło reklamowe. Tylne etykiety, jeśli występują, najczęściej zawierają informacje dotyczące specyfiki danego artykułu, sposobu jego używania itd. Etykietami oklejane są produkty pochodzące z wielu różnych branż.  

Innym obszarem, na którym można spożytkować etykiety, jest… kuchnia bądź spiżarnia. W tym przypadku chodzi o ułatwienie w identyfikowaniu np. przypraw czy przetworów.

Projekt etykiety

Kluczem do sukcesu, jeśli chodzi o design opakowania produktu, jest dobrze zaprojektowana etykieta. To przede wszystkim ona ogniskuje uwagę konsumenta i tworzy u niego pierwsze wrażenie. Czasami, gdy nie jest ono zbyt korzystne, bardzo trudno je zmienić. Dlatego warto zaprojektowanie etykiety zlecić profesjonalnemu studiu graficznemu.

Jaka powinna być etykieta? Przede wszystkim przejrzysta. Nie można dopuścić do sytuacji, w której klient, spoglądając na etykietę, nie będzie wiedział, z jakim produktem ma do czynienia. Musi również bez problemu zidentyfikować jego producenta. Drugą cechą, którą powinna posiadać etykieta, jest wzbudzanie ciekawości. Trzeba mieć świadomość, że na sklepowych półkach znajduje się wiele podobnych produktów. Aby z nimi skutecznie konkurować o względy konsumenta, trzeba się jakoś wyróżnić – i to jest zadanie dobrze zaprojektowanej etykiety.

Rodzaje etykiet i ich druk

Etykiety dzielimy na te pokryte warstwą kleju oraz te, które jej nie mają. Do nakładania tych pierwszych służy specjalne urządzenie. W przypadku opcji bez kleju najpierw trzeba go nałożyć. Etykiety mogą być wykonywane również z folii samoprzylepnej. 

Technologiami wykorzystywanymi do drukowania etykiet są na przykład druk fleksograficzny czy druk cyfrowy. 

Podobnie jak w przypadku projektowania etykiety jej wydruk również powinniśmy zlecić profesjonalistom. Większość drukarni, w tym także te świadczące swoje usługi poprzez przyjmowanie zamówień online jak np. JKB Print, w swojej ofercie ma wydruk etykiet. Korzystanie z drukarni online to spora oszczędność czasu, a często także i pieniędzy. Ich rosnąca popularność sprawia, że prześcigają się one w nowych rozwiązaniach technologicznych. Warto rozważyć opcję pt. drukarnia online w przypadku zlecania wydruku etykiet.