Drogi Użytkowniku AdBlocka/uBlocka:
Aby poprawnie wyświetlać treść naszej strony, wyłącz AdBlocka/uBlocka lub dodaj wyjątek dla naszej domeny.

Aktualności

Segregatory - niezbędne akcesoria w Twoim biurze

Segregatory - niezbędne akcesoria w Twoim biurze
2023-09-06


Prowadzenie firmy nie jest łatwe. Wymaga dużego zaangażowania. Jednocześnie trzeba dbać o porządek także w dokumentach. Doskonałym wyborem są więc segregatory. Warto dowiedzieć się więcej na ich temat i wybrać najlepsze modele.

Segregatory na dokumenty - praktyczne i niezastąpione 

Segregatory rzeczywiście powinny znaleźć się na wyposażeniu każdej firmy. Można je wykorzystać do przechowywania ważnych dokumentów. Dzięki temu nie trzeba obawiać się ich uszkodzenia. Dzięki segregatorom można też zachować większy porządek w dokumentacji i w razie konieczności znaleźć potrzebne dokumenty. Zwróćcie uwagę, że standardowe wymiary segregatora to A4, a szerokość grzbietu to ok. 50 bądź 75 mm. Właśnie takie wymiary segregatorów najczęściej są wybierane. Segregatory na dokumenty rzeczywiście można wykorzystać gdy potrzebujemy mieć szybki i łatwy dostęp do dokumentacji, ale wykorzystuje się je także podczas archiwizacji dokumentów. Tutaj można wybrać zarówno segregator A5, jak i A4. 

Rodzaje segregatorów 

Segregatory dostępne są w wielu różnych wariantach. Standardowe to segregatory z mechanizmem, które bardzo łatwo się otwiera i zamyka. Segregatory dźwigniowe otwiera się za pomocą specjalnej dźwigni. Mechanizm jest naprawdę sprawny. Musimy jeszcze wspomnieć, że takie rozwiązanie sprawdzi się, gdy często będziecie korzystać z segregatora. Alternatywą są segregatory ringowe. Mechanizm ringowy może mieć różny kształt. Najczęściej jest to kształt litery D bądź też okrągły. Wybierając segregator zwróćcie uwagę na pojemność. Oznacza to, że im większa, tym więcej dokumentów zmieścicie i uporządkujecie. Można też wybrać segregatory prezentacyjne. Najlepiej sprawdzają się do prezentacji danej oferty. Sprawdzą się także jako albumy ofertowe. 

Jak wybrać dobry segregator?

Segregatory to dobry wybór dla wszystkich ceniących wygodę i porządek w pracy. Należy wybrać taki model, który najlepiej sprawdzi się w czasie wykonywania obowiązków. Standardowo wykorzystuje się segregatory A4. Niewątpliwie znaczenie ma także twardość grzbietu, ale i okładki. Można oczywiście wybrać segregatory z miękką okładką bądź bardziej sztywną. Dzięki dostępności różnych kolorów jeszcze łatwiej będzie Wam uporządkować całą dokumentację, bez obaw, że coś się zgubi.