Drogi Użytkowniku AdBlocka/uBlocka:
Aby poprawnie wyświetlać treść naszej strony, wyłącz AdBlocka/uBlocka lub dodaj wyjątek dla naszej domeny.

Aktualności

Reklamówki foliowe z nadrukiem indywidualnym – co wybrać i gdzie zamówić?

Reklamówki foliowe z nadrukiem indywidualnym – co wybrać i gdzie zamówić?
2021-09-22


Reklamówki wykonane z folii są tanie, trwałe i mogą być poddane personalizacji przez wykonanie nadruków. Co wybrać i gdzie je zamówić?

Wybór odpowiednich materiałów do pakowania produktów ma bardzo duże znaczenie, ponieważ dzięki nim firma może nie tylko łatwo zabezpieczyć towary na czas transportu przez klienta, ale także może budować swój wizerunek. W tej kategorii od lat bardzo popularne są reklamówki foliowe z nadrukiem, które można kupić w wielu wariantach do wyboru.

Reklamówki foliowe – kiedy warto je zamówić?

Opakowania takie jak reklamówki z nadrukiem mają uniwersalne zastosowanie i mogą być one używane do pakowania praktycznie każdego rodzaju produktu. Do dyspozycji jest szeroka gama zróżnicowanych reklamówek pod kątem ich materiału, formatu i wykończenia, co pozwala na dopasowanie ich do danego zastosowania.

Reklamówki foliowe mogą posłużyć do noszenia produktów o różnych ciężarach, nawet do tych o znacznej wadze i wielkości, gdy zostaną wykonane z wysokiej jakości folii o większej grubości i wykończone trwałymi uchwytami do noszenia.

Warto jednak podkreślić, że reklamówki foliowe z nadrukiem nie zawsze będą dobrym rozwiązaniem. Firmy, które chciałyby podkreślić swoje przywiązanie do ekologii, powinny wziąć pod uwagę torby papierowe, które są bardziej przyjazne dla środowiska. Alternatywa to zakupienie reklamówek foliowych produkowanych z folii z recyklingu.

Rodzaje reklamówek foliowych

Obecnie reklamówki z nadrukiem producent może zaprezentować w wielu wariantach do wyboru, co pozwala na dopasowanie konkretnego materiału opakowaniowego do specyfiki towarów sprzedawanych przez firmę.

Przykładowo w drogeriach czy aptekach często używane są reklamówki foliowe z nadrukiem w mniejszych formatach, ponieważ sprzedawane produkty są dość drobne. Z kolei w sklepach spożywczych, odzieżowych zwykle reklamówki są większe, co związane jest z większymi gabarytami oferowanych produktów.

Najczęściej producenci decydują się na reklamówki foliowe z nadrukiem w kilku rozmiarach, co pozwala na dopasowanie ich do konkretnych zakupów.

Poza rozmiarem reklamówki różnią się pomiędzy sobą pod kątem rodzaju folii. Najczęściej stosuje się do ich produkcji dwa rodzaje materiałów:

  • Folia HDPE – jest to folia o większej gęstości, która nie jest tak szeleszcząca, a przez to, że jest bardziej gęsta, pozwala na wykonanie nieprześwitujących reklamówek i wyróżnia się większą wytrzymałością. Pozwala na produkcję reklamówek o bardziej reprezentacyjnym wyglądzie.
  • Folia LDPE – jest folią o niższej gęstości, która używana jest do produkcji cieńszych reklamówek, szeleści, jest bardziej przejrzysta, a także mniej trwała. Reklamówki wykonane z takiej folii najczęściej używane są jako jednorazówki.

Zamawiając reklamówki z nadrukiem, należy także uwzględnić kwestie związane z ich wykończeniem, czyli z rodzajem uchwytów. W mniejszych reklamówkach często są one wykonane jako wycięcia w torebkach, natomiast w większych stosuje się dodatkowe uszy lub produkuje się reklamówki ze zintegrowanymi uszami.

Jakie nadruki umieścić na reklamówkach?

Zamawiając reklamówki foliowe z nadrukiem, firma może zdecydować się na umieszczenie na nich różnego rodzaju informacji.

Najczęściej na reklamówkach umieszczane jest logo firmy, jednak można także zastosować innego rodzaju informacje, na przykład krótki opis oferty firmy lub zdjęcia jej produktów. Niektóre firmy decydują się na częste zmiany wyglądu reklamówek, by promować nowo wchodzące do sprzedaży produkty.

Jeden z producentów, firma Ekspert Południe, pozwala klientom na wybór różnych typów nadruków, dzięki czemu reklamówki mogą być dopasowane do systemu identyfikacji wizualnej firmy, aby stworzyć spójny przekaz.

Gdzie złożyć zamówienie na reklamówki z nadrukiem?

Aktualnie reklamówki foliowe z nadrukiem mogą być zamówione stacjonarnie, ale także można kupować je za pośrednictwem internetu.