Drogi Użytkowniku AdBlocka/uBlocka:
Aby poprawnie wyświetlać treść naszej strony, wyłącz AdBlocka/uBlocka lub dodaj wyjątek dla naszej domeny.

Aktualności

Przewaga konstrukcji stalowych nad tradycyjnym budownictwem

Przewaga konstrukcji stalowych nad tradycyjnym budownictwem
2019-06-03


Tradycyjne rozwiązania budowlane nie są dostosowane do potrzeb dzisiejszych inwestorów. Uwidacznia się to m.in. poprzez ciągle rosnącą popularność konstrukcji stalowych. Co wyróżnia budynki oparte na systemie modułowym od tradycyjnego budownictwa? W czym tkwi ich przewaga? 

Budynek w miesiąc

Inwestorzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że czas to pieniądz. Nie bez powodu zależy im więc na tym, aby wszelkie inwestycje zaczęły szybko na siebie zarabiać. Dlatego też to konstrukcje stalowe cieszą się dużą popularnością.

Podczas gdy wybudowanie obiektu tradycyjnymi metodami (np. budynki murowane) wymaga kilku miesięcy prac, proste konstrukcje stalowe powstają w mniej niż miesiąc. Dla inwestora oznacza to, że już po miesiącu jego pieniądze mogą zacząć się zwracać. Ponadto w wielu biznesach bardzo istotny jest sezon np. ze względu na większe wyniki sprzedażowe. Postawienia na konstrukcje stalowe daje unikalną możliwość rozpoczęcia działalności jeszcze w tym samym sezonie, na który prognozowane są największe zyski.

Wyjątkowa funkcjonalność

Konstrukcje stalowe są dość specyficzne pod względem budowlanym. Ich budowa polega bowiem na łączeniu ze sobą prefabrykatów. Gdyby porównać tę technologię do czegoś nam wszystkim znanego, można by posłużyć się przykładem składania dziecięcych klocków. W budowie budynków opartych na konstrukcji stalowej łączymy ze sobą wcześniej stworzone elementy. Właśnie to odpowiada za krótszy czas prac budowlanych.

Ale z budowy konstrukcji stalowych wynikają też inne zalety, których nie posiada tradycyjne budownictwo. Obiekty oparte na tej technologii można łatwo przebudować, nie naruszając ich konstrukcji. W przypadku np. budynków murowanych najprawdopodobniej wiązałoby się to z bardzo dużym ryzykiem uszkodzenia. Ponadto konstrukcje stalowe można też rozłożyć i ponownie wykorzystać np. w innej branży lub odsprzedać. Tego typu działania wymagają oczywiście kontaktu z wykonawcą.

Niska cena

Krótki okres budowy wiąże się też z mniejszymi kosztami. Wprawdzie technologie zastosowane przy budowie konstrukcji stalowych nie należą do najtańszych, lecz w szerszej perspektywie nie ma to dużego znaczenia. Obiekty stalowe są tańsze także w późniejszej konserwacji. Ich eksploatacja rzadko przysparza poważnych wydatków, czego nie można powiedzieć o tradycyjnym budownictwie.

Szerokie zastosowanie

Konstrukcje stalowe w swojej prostocie dają duże możliwości ewentualnego wykorzystania. Mogą być halą targową, magazynową, obiektem rozrywkowym czy nawet budynkiem o przeznaczeniu gastronomicznym. Stalowe technologie chwalą też sobie rolnicy. Nic więc dziwnego, że popyt na konstrukcje stalowe ciągle rośnie.

Commercecon.pl