Drogi Użytkowniku AdBlocka/uBlocka:
Aby poprawnie wyświetlać treść naszej strony, wyłącz AdBlocka/uBlocka lub dodaj wyjątek dla naszej domeny.

Aktualności

PRO-KOMP – sukces w niezwykle konkurencyjnym środowisku

PRO-KOMP – sukces w niezwykle konkurencyjnym środowisku
2021-08-18


Podwarszawskie Piaseczno określane jest regionalnym zagłębiem firm reklamowych. To tutaj działają podmioty produkcyjne z branży, świadczące usługi dla największych klientów z Polski i zagranicy. W otoczeniu stale rosnącej konkurencji z powodzeniem działa tu firma PRO-KOMP, zajmująca się produkcją szeroko pojętych materiałów promocyjno-reklamowych – od ulotek i materiałów POS po materiały brandingowe do sklepów i niestandardowe wydruki ekspozycyjne. Wśród klientów firmy znaleźć można największe brandy z branży odzieżowej, producentów obuwia sportowego czy FMCG. PROKOMP stawia bowiem na wysoką jakość produkcji i szybkość realizacji złożonych zleceń – dlatego korzysta z rozwiązań cyfrowego druku Canon.
Nazwa świadczy o początkach

Firma PRO-KOMP powstała w 1998 r. Jej twórcą i właścicielem jest Michał Sokołowski – pasjonat technologii, dla którego inwestycja w nowe urządzenia jest z jednej strony biznesowym krokiem naprzód, z drugiej zaś – pretekstem do zapoznania się z najnowszymi trendami na rynku cyfrowych rozwiązań druku. Już w samej nazwie firmy można doszukać się początkowego profilu działalności przedsiębiorstwa – na samym początku działalności PROKOMP zajmował się sprzedażą elementów komputerowych i usług informatycznych.

Obecnie kluczowym obszarem biznesowym firmy jest kompleksowa produkcja materiałów reklamowych – zarówno do zastosowań zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Imponujący park maszynowy mieści się na 600 m2 powierzchni produkcyjnej, zaś część projektowograficzna – na ponad 80 m2 powierzchni biurowej.

W marcu 2018 r. PRO-KOMP zainwestował w kolorowy ploter do cyfrowego druku materiałów reklamowych Océ Colorado 1640 (więcej informacji) z technologią UVgel – najszybsze urządzenie w segmencie 64-calowych ploterów drukujących z roli, którego prędkość sięga nawet 159 m2/h (druk billboardów i banerów zewnętrznych). W parku maszynowym PRO-KOMP znajduje się również płaski ploter Océ Arizona 460 XT, na którym od kilku lat produkowane są materiały reklamowe na niestandardowych, sztywnych nośnikach o grubości nawet do 50,8 mm.

To m.in. dzięki inwestycji w nowoczesne systemy cyfrowego druku PRO-KOMP może rozwijać swoje kompetencje i wykonywać więcej zleceń w tym samym czasie, utrzymując najwyższą jakość. Do końca 2018 r. PRO-KOMP przeniesie się do nowej siedziby, dzięki czemu ponad 5-krotnie powiększy przestrzeń produkcyjną i co za tym idzie – również park maszynowy.

"W marcu 2018 r. PRO-KOMP zainwestował w kolorowy ploter do cyfrowego druku materiałów reklamowych Océ Colorado 1640 z technologią UVgel."


Zapewnić stabilność kolorów

– Arizona w naszej drukarni jest już od kilku lat i jesteśmy z niej bardzo zadowoleni – mówi Bartosz Biernacki, kierownik drukarni. I dodaje: – Właściwości zastosowanego atramentu pozwalają na zachowanie stabilności kolorów wydruków przez wiele, wiele miesięcy, także w warunkach zewnętrznych, co jest dla nas niezwykle istotne. – Nasze kampanie charakteryzują się tym, że niektóre elementy, które wykorzystywane były na początku roku, są powtarzane wraz z jego końcem – przyznaje Michał Sokołowski, właściciel PRO-KOMP. – Dzięki Arizonie jesteśmy zaś w stanie zapewnić tę samą kolorystykę i to samo odwzorowanie kolorów.

Nic dziwnego. W końcu ploter UV Océ Arizona 460 XT zapewnia niemal fotograficzną jakość obrazu na sztywnych i elastycznych mediach i doskonale sprawdza się w wielu zastosowaniach grafiki reklamowej. Umożliwia realizację kompleksowych kampanii wykorzystujących różne nośniki, w tym dekoracje, bannery, reklamy na wystawy sklepowe, reklamy podświetlane. Dzięki temu pozwala klientom rozszerzyć ofertę i pozyskiwać nowych klientów, także na innych rynkach.


Szybko i w wysokiej jakości

– W Océ Colorado 1640 najbardziej zaskoczyła nas szybkość wydruków przy jednoczesnym zachowaniu idealnej jakości. Dzięki tej maszynie jesteśmy w stanie wydrukować znacznie ponad 500 m2 na dobę, co dotychczas było dla nas nakładem niewyobrażalnym – przyznaje Bartosz Biernacki. Wtóruje mu właściciel firmy: – Jeśli chodzi o jakość i trwałość wydruków z Océ Colorado, są one naprawdę olbrzymie.

Océ Colorado 1640 z technologią UVgel to rozwiązanie przełomowe na rynku producentów materiałów graficznych. Wszystko dzięki nowoczesnemu, niskotemperaturowemu systemowi utwardzania LED-UV, żel jest natychmiast suchy i gotowy do dalszej obróbki lub laminowania. Technologia UVgel i system automatycznej kontroli dysz pozwala również na zachowanie stabilności wymiarowej brytów, co znacząco ułatwia aplikatorom ich pasowanie w trakcie klejenia.

"Nasze kampanie charakteryzują się tym, że niektóre elementy, które wykorzystywane były na początku roku, są powtarzane wraz z jego końcem. Dzięki Arizonie jesteśmy zaś w stanie zapewnić tę samą kolorystykę i to samo odwzorowanie kolorów."

Michał Sokołowski
Właściciel firmy PRO-KOMP


Sprawdzian w warunkach bojowych

Jak przyznają pracownicy PRO-KOMP, największym wyzwaniem produkcyjnym dla obu maszyn Canon (przeczytaj więcej tutaj) był druk aż trzech dużych kampanii w tym samym czasie. Powstały wtedy tysiące metrów kwadratowych zadrukowanych nośników. Jak sami twierdzą, tylko dzięki Océ Arizona 460 XT oraz Océ Colorado 1640 byli w stanie sprostać zadaniu i zrealizować wszystkie zlecenia w jednym czasie.


Urządzenia łatwe w obsłudze oraz doskonały serwis

Niewątpliwym atutem obu urządzeń – oraz współpracy z Canon – jest z pewnością łatwość obsługi maszyn. – W Colorado zastosowano dwie rolki podające nośnik, co bardzo ułatwiło nam pracę, przede wszystkim przyspieszając ją – zauważa Biernacki. – Dodatkowo system analizowania drożności dysz zapewnia stabilną jakość druku. Unikamy dzięki niemu pasowania w momencie, gdy następuje zapchanie jednej z dysz.

Michał Sokołowski dodaje: – Dla mnie zaś najistotniejszą kwestią podczas użytkowania urządzeń Canon, jest doskonała obsługa serwisowa. Jest ona na naprawdę wysokim poziomie, dlatego jestem z niej bardzo zadowolony.

Urządzenia klasy premium

„Jeśli miałbym porównać Océ Arizona i Océ Colorado do samochodów, z pewnością mieszczą się one w klasie premium. Zachowują bowiem bardzo dużą jakość wydruków, działają bardzo szybko, a ich obsługa jest komfortowa. Dokładnie tak, jak w przypadku wysokiej klasy samochodu.”

Bartosz Biernacki 
kierownik drukarni PRO-KOMP