Drogi Użytkowniku AdBlocka/uBlocka:
Aby poprawnie wyświetlać treść naszej strony, wyłącz AdBlocka/uBlocka lub dodaj wyjątek dla naszej domeny.

Aktualności

O czym nie możesz zapomnieć wybierając drukarnię dla swojej firmy

O czym nie możesz zapomnieć wybierając drukarnię dla swojej firmy
2020-03-03


O czym nie możesz zapomnieć wybierając drukarnię dla swojej firmy

Tradycyjne materiały reklamowe nie odchodzą na razie do lamusa, gdyż w wielu sytuacjach są niezwykle skuteczne, jeśli chodzi o dotarcie do nowego, i utrzymanie obecnego klienta. Dlatego drukarnie nadal mają ręce pełne roboty. Ich ilość na rynku także raczej się zwiększa, a nie zmniejsza. Czym się kierować, wybierając drukarnię dla swojej firmy?


Cena to nie wszystko

Kierowanie się tylko ceną to najprawdopodobniej najczęstszy i najpoważniejszy błąd popełniany przez marketingowców i właścicieli firm. Materiały marketingowe to sposób budowania marki i na pewno nie da się tego osiągnąć, jeśli są one słabej jakości, niewłaściwie wykonane, niezabezpieczone odpowiednio. Warto się upewnić, co cena zawiera — często tańsza oferta to np. sam druk, bez dodatkowych zabezpieczeń (typu lakierowanie). Liczy się terminowość, jakość wydruku, kompleksowość usług, możliwość wykonania projektów specjalnych. Bardzo ważna jest analiza — o jakiej skali druku mówimy — czy duża ilość mniejszych zamówień, czy raczej kilka, ale za to ogromnych?


Nie każdy zrobi wszystko

Na początek sprawdź, czy drukarnia w ogóle drukuje to, czego potrzebujesz. Obecnie do wyboru jest mnóstwo różnych technik druku wykorzystujących bardzo różnorodne technologie (druk cyfrowy wielko- lub małoformatowy, offset, sitodruk, fleksografia, tampodruk). Różne materiały wymagają użycia różnych technik. Drukarnia nie musi oferować ich wszystkich, ale warto upewnić się, że każde z naszych zleceń będzie w stanie wykonać.


Bogate portfolio

Dobra drukarnia na swojej tronie Internetowej powinna dać pokaz swoich możliwości i bez wahania prezentuje swoje dotychczasowe realizuje. Dzięki temu można się przekonać, co z oferty jest rzeczywistą możliwością, a co tylko podpunktem na stronie. Warto przyjrzeć się, jak wyglądały realizacje materiałów podobnych do naszych. Czy jakość nas satysfakcjonuje? Czy poprzednie projekty drukarni obejmowały to, czego potrzebujemy?


Dodatkowe usługi

Zanim wybierze się drukarnię warto upewnić się, czy oprócz druku wysokiej jakości oferuje coś jeszcze. Czy możliwe są uszlachetnienia (typu lakierowanie). Jakie są opcje sztancowania? Czy jest możliwe uzyskanie wsparcia grafika, czy mają studio, które pomoże wykonać nasz projekt? Czy drukarnia oferuje także gadżety reklamowe — jakiego typu?


Niby szewc bez butów chodzi

Warto przyjrzeć się promocji drukarni — jak wyglądają ich własne materiały reklamowe. Niby szewc bez butów chodzi, ale jeśli widzimy słabe wykonanie, fatalny projekt, złe zabezpieczenie, zły dobór materiałów - uciekajmy gdzie pieprz rośnie. Nie ma co liczyć na to, że jeśli drukarnia nie potrafi zadbać o odpowiedni wydruk swoich własnych materiałów — zrobi to właściwie dla nas.


Darmowe próbki

Jedną z metod przekonania się, czy drukarnia jest w stanie zrobić to, czego oczekujemy to zamówienie darmowych próbek. Drukarnie, które oferują taką opcję wygrywają już na starcie. - dzięki pokazaniu, że nie ma się nic do ukrycia, buduje się zaufanie. To także okazja, by zapoznać się z materiałami i podyskutować o innych sposobach realizacji naszych pomysłów.


Terminy realizacji — nikt nie chce długo czekać

Zdarzają się projekty, przy których na druk można poczekać. Bywa jednak tak, że coś jest potrzebne na "już:, a bywa, że i "na wczoraj". Warto sprawdzić, jakie są najkrótsze możliwe czasy realizacji, jakie zaś są przeciętne.


Wygoda też się liczy

Warto także pomyśleć nad samym procesem składania zamówienia. Czy trzeba do drukarni pojechać? Czy istnieje jakiś sposób złożenia zamówienia przez Internet? Czy możemy porozmawiać z pracownikiem drukarni czy jesteśmy zdani jedynie na sklep internetowy, za którym nie wiadomo co się kryje.
A przede wszystkim — warto sprawdzić opinie na temat danej drukarni. Zarówno zadowoleni, jak i rozżaleni klienci chętnie dzielą się swoimi przemyśleniami związanymi ze współpracą z różnymi punktami usługowymi — warto z tego skorzystać i wybrać taką drukarnię, która do tej pory satysfakcjonowała wiele firm.