Drogi Użytkowniku AdBlocka/uBlocka:
Aby poprawnie wyświetlać treść naszej strony, wyłącz AdBlocka/uBlocka lub dodaj wyjątek dla naszej domeny.

Aktualności

Nowy sklep internetowy – czego nie powinno zabraknąć na stronie?

Nowy sklep internetowy – czego nie powinno zabraknąć na stronie?
2023-01-19


Jeżeli stoisz właśnie przed decyzją o otwarciu sklepu internetowego – nie zwlekaj. Badania prowadzone na konsumentach wskazują bowiem, że obecnie coraz więcej osób decyduje się na zakupy online. Z pewnością więc, patrząc przyszłościowo, to sklep internetowy ma większą szansę na szybki rozwój niż sklep prowadzony stacjonarnie (połączenie tych dwóch form sprzedaży to zaś strzał w dziesiątkę). Jednak aby potencjalni klienci docenili nowy sklep online, powinien być on zbudowany jak najlepiej, gdyż wówczas poruszanie się po nim będzie łatwe i intuicyjnie. Czego zatem nie powinno zabraknąć na stronie?

Budowa sklepów internetowych – co jest ważne?

Po pierwsze, należy wybrać domenę, która będzie nazwą sklepu – klient ma jednoznacznie kojarzyć Twoją stronę internetową z Twoją firmą, dlatego lepsza jest nazwa własna niż domeny typu „najlepszażywność.pl” (chyba że taka jest właśnie nazwa firmy). Druga ważna kwestia to wybór oprogramowanie. Obecnie dostępne są rozwiązania typu open source, czyli otwarty dostęp, ale też wiele firm wybiera oprogramowanie dedykowane czy SaaS. Jeżeli nie znasz się na tym – zdecyduj się na współpracę ze specjalistami. Budowa sklepów internetowych to usługa oferowana chociażby przez agencje SEO (od razu będziesz mógł pomyśleć o dalszej współpracy w zakresie pozycjonowania czy innych działań e-marketingowych). Webmaster zajmie się też hostingiem, czyli doborem najlepszego serwera, na którym znajdą się wszystkie pliki Twojej strony www.

Gdy już sklep online zyska swoją formę, konieczne jest wprowadzenie produktów – i tym zajmuje się albo właściciel sklepu, albo osoba wyznaczona z jego ramienia do zarządzania sklepem. Kwestie takie jak integracja z systemami płatności czy firmami kurierskimi jednak nie muszą Cię interesować, gdyż to znajduje się w zakresie działań specjalistów zajmujących się budową sklepów internetowych. Oni także wprowadzą opcję dodawania opinii o produktach. Klienci dzięki temu będą mogli dzielić się swoimi spostrzeżeniami z innymi, co z pewnością wpłynie pozytywnie na zaufanie do firmy.

Tworzenie stron www – czy można zrobić to samodzielnie?

W sieci dostępnych jest wiele samouczków, które krok po kroku pokazują, na czym polega tworzenie stron www. Oczywiście ta umiejętność znajduje się w zasięgu Twojej ręki, jednak wymagać będzie poświęcenia naprawdę ogromnej ilości czasu, a w przypadku prowadzenia biznesu nie zawsze możliwe jest znalezienie dni na zdobywanie takich dodatkowych umiejętności. Dlatego właśnie warto zdecydować się na współpracę z firmą, która na co dzień zajmuje się właśnie tworzeniem stron www. Wówczas zyskamy pewność, że stworzona witryna będzie nowoczesna, zgodna z UX, czyli user experience. To w połączeniu z jej atrakcyjnym wyglądem z pewnością wpłynie na liczbę nowych odwiedzających, którzy chętniej będą przeglądać podstrony, szukać wartościowego contentu, jak i dokonywać zakupów.