Drogi Użytkowniku AdBlocka/uBlocka:
Aby poprawnie wyświetlać treść naszej strony, wyłącz AdBlocka/uBlocka lub dodaj wyjątek dla naszej domeny.

Aktualności

Niedrogi soundbar – warto?

Niedrogi soundbar – warto?
2018-08-09


Fakt, że wydamy kilka tysięcy złotych na duży telewizor ze świetną jakością obrazu, nie oznacza od razu, że uzyskamy w domu efekty jak w kinie. Wizualne może tak, ale dźwiękowe zazwyczaj nie. Mimo iż nagłośnienie w nowszych modelach telewizorów jest coraz lepsze, to jednak wciąż do kinowych wrażeń im daleko. Jedną z możliwości wsparcia brzmienia będzie zakup kina domowego. Jest to jednak spory wydatek, a w większości polskich mieszkań prowadzi do przerostu formy nad treścią i nie działa odpowiednio w salonie o niewielkiej powierzchni. Alternatywą okazuje się soundbar. Jego plusem jest fakt, że da się znaleźć już soundbary do 500 zł.


Czym właściwie jest soundbar? 

Można zaryzykować stwierdzenie, że to takie stereo zamknięte w jednym niewielkim „pudełku”, które da się umieścić na szafce pod telewizorem. Składa się z 2 do 12 mniejszych i większych głośników dających wrażenia zbliżone do dźwięku przestrzennego, jaki mielibyśmy przy zakupie kina domowego. Poza faktem, że da się kupić niektóre soundbary do 500 zł, ważną zaletą urządzenia jest prostota użytkowania. Nie trzeba żadnej wiedzy, żeby taki sprzęt zainstalować. Wystarczy podłączyć go do telewizora za pomocą jednego kabla. Inny atut to zawarcie całości w jednym „pudełku” – nie każdy musi mieć miejsce czy lubić, aby przestrzeń w salonie zabierały porozmieszczane strategicznie głośniki. Poza tym jest to sprzęt, który można połączyć z komputerem czy telefonem za pomocą Bluetooth. Przed dokonaniem zakupu warto pamiętać o sprawdzeniu kompatybilności danego modelu z naszym telewizorem.


Najlepsze soundbary do 500 zł

Jeśli jesteśmy skłonni pójść na kompromis i zrezygnować z kina domowego, ale też i wzbogacić jakość dźwięku samego telewizora, warto na początek wziąć pod uwagę najtańsze soundbary do 500 zł. Wiele z nich kosztuje i mniej, choć oczywiście trzeba liczyć się z tym, że mimo iż podkręcą brzmienie, to nie będzie ono takie, jak przy znacznie droższych sprzętach. Dla kogoś, kto jednak nie ma zbyt wygórowanych wymagań, taki soundbar sprawdzi się doskonale. Za około 250–300 zł możemy kupić Soundbar Lark 3.0 BT Radio. Jest to urządzenie z dwoma głośnikami i łączy się z innymi sprzętami przewodowo lub poprzez Bluetooth. Dodatkową zaletę stanowi wbudowane radio FM i pilot dołączony do zestawu. Inną opcją jest Soundbar Samsung HW-J355 o mocy całkowitej 120 W, również z możliwością łączenia się bezprzewodowo. Można go kontrolować za pomocą telefonu bądź tabletu, a do tego posiada 4 tryby przetwarzania dźwięku i funkcję bass reflex. Plusem jest też ciekawy design, który powoduje, że urządzenie współgra z wystrojem otoczenia i nie będzie go zagracać. Soundbar podkręci jakość dźwięku nie tylko na seanse filmowe, ale i podczas gry na konsoli.