Drogi Użytkowniku AdBlocka/uBlocka:
Aby poprawnie wyświetlać treść naszej strony, wyłącz AdBlocka/uBlocka lub dodaj wyjątek dla naszej domeny.

Aktualności

Jakie korzyści niesie ze sobą stosowanie fotowoltaiki w firmach?

Jakie korzyści niesie ze sobą stosowanie fotowoltaiki w firmach?
2023-05-23


Wśród odnawialnych źródeł energii od kilku lat dużym zainteresowaniem cieszą się panele fotowoltaiczne. Na ich montaż decydują się również świadomi przedsiębiorcy, którzy poszukują możliwości redukcji kosztów energii. Dodatkowym plusem tego rozwiązania jest stworzenie firmy bardziej przyjaznej środowisku naturalnemu, co wpływa na jej wizerunek. W tym artykule poddamy analizie podstawowe korzyści, które związane są z inwestycją w fotowoltaikę w przedsiębiorstwie.

Fotowoltaika w firmie to wiele wymiernych korzyści 

Starannie dobrana instalacja fotowoltaiczna w firmie może przynieść wiele wymiernych korzyści. Ich skala zależy od poziomu inwestycji przedsiębiorstwa oraz jego realnego zapotrzebowania. Poniżej przedstawiamy kluczowe z nich. 

Optymalizacja kosztów zużycia energii 

Oczywiście podstawowym założeniem instalacji fotowoltaicznej w firmie jest obniżenie rachunków za prąd. System oparty o działanie paneli PV pozyskuje energię elektryczną z energii słonecznej. Ta ostatnia jest następnie przetwarzana na prąd, który zasila urządzenia. Promienie słoneczne to niewyczerpalne źródło energii odnawialnej. Im lepiej dopasowana instalacja, tym większy poziom auto konsumpcji wyprodukowanej energii. W ten sposób prowadzi się do realnych oszczędności. W skali roku mogą one wynosić nawet dziesiątki tysięcy złotych. 

Dbanie o pozytywny wizerunek przedsiębiorstwa 

Dodatkowym atutem inwestycji w panele fotowoltaiczne jest poprawa wizerunku marki. Firmy korzystające z OZE są bardziej przyjazne środowisku. Obecnie ma to spore znaczenie, ponieważ zarówno klienci, jak i pracownicy są bardziej świadomi ekologicznie. Lepszy wizerunek firmy przekłada się na większe zainteresowanie jej usługami lub produktami, a także na zwiększenie zysków. 

Jak przygotować się do montażu fotowoltaiki?

Fotowoltaika to wybór zarówno dla małych, jak i dużych firm. Aby zwiększyć korzyści z nią związane, kluczowe jest staranne przygotowanie się do montażu. Warto postawić na dedykowany audyt energii elektrycznej. Na jego podstawie sprawdza się zapotrzebowanie na prąd w przedsiębiorstwie oraz weryfikuje opłacalność inwestycji w fotowoltaikę. Dane zebrane przez specjalistów pozwalają na dopasowanie wielkości instalacji i mocy paneli słonecznych. Wszystko po to, aby zadbać o szybszy zwrot z poniesionej inwestycji oraz o zaspokojenie potrzeb firmy. Po wykonaniu montażu również warto stawiać na regularne kontrole. Wszystko po to, aby sprawdzić poprawność działania systemu oraz jego wydajność. Regularne serwisowanie i monitorowanie instalacji fotowoltaicznej to gwarancja zwiększonych zysków przedsiębiorstwa. 

Audyt fotowoltaiczny w HOBO Systems

Eksperci HOBO Systems specjalizują się m.in. w wykonywaniu audytów energii elektrycznej pod kątem inwestycji w fotowoltaikę. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy oraz do bezpośredniego kontaktu z jej przedstawicielem. Na podstawie wieloletniego doświadczenia i znajomości rynku, specjaliści HOBO Systems zwiększą Twoje korzyści związane ze stosowaniem fotowoltaiki w przedsiębiorstwie. Razem z nimi zadbasz o realne oszczędności i pozytywny wizerunek swojej firmy.