Drogi Użytkowniku AdBlocka/uBlocka:
Aby poprawnie wyświetlać treść naszej strony, wyłącz AdBlocka/uBlocka lub dodaj wyjątek dla naszej domeny.

Aktualności

Jaki hosting WordPress wybrać?

Jaki hosting WordPress wybrać?
2021-08-25


Zastanawiasz się jaki hosting będzie najlepszy dla Twojego internetowego biznesu? Jeśli tak, to przeczytaj nasz artykuł, w którym przedstawiliśmy kilka opcji hostingowych.

Jaki hosting WordPress wybrać? Hosting współdzielony

Czym jest hosting współdzielony? Jest to usługa polegająca na współużytkowaniu zasobów maszyny fizycznej przez wiele osób/klientów. Należy wykupić dostępny pakiet, który jest ułamkiem zasobów serwera. Serwer taki mieści nawet setki klientów, w zależności jaką moc i jaki zasób został przypisany do pakietu. Użytkownik hostingu współdzielonego nie ma dostępu do maszyny czy systemu operacyjnego, ponieważ urządzeniem zarządza firma hostingowa. Klient korzysta tylko z serwera www, poczty i ma dostęp do panelu, z którego może zarządzać swoimi usługami. Hosting współdzielony polecany jest dla osób, które nie ma zbyt wielkiego doświadczenia w serwerach. Taki hosting kosztuje w zależności od danego pakietu, od 10 do 100 złotych miesięcznie. Nie ma tutaj gwarantowanych zasobów.

Hosting WordPress - VPS

Innym rozwiązaniem pod względem zasobów jest VPS czyli Virtual Private Server. Usługa ta, także polega na współdzieleniu maszyny fizyczne z innymi klientami, ale tutaj za pomocą dedykowanego oprogramowania tworzy się wirtualne serwery. Użytkownicy takiego hostingu mają przypisaną wirtualną maszynę i mają dostęp do systemu operacyjnego oraz innych usług. Prawie jak w hostingu dedykowanym, ale różnica tkwi w fizycznych zasobach, które są podzielone i przydzielone do danych serwerów VPS.

Hosting VPS gwarantuje zasoby i jeśli na przykład procesor jest 8-rdzeniowy to zostaje on podzielony na 8 kont i ma do dyspozycji 100% mocy jednego rdzenia.

Hosting dedykowany

W hostingu dedykowany klient otrzymuje maszynę wraz z dostępem zdalnym. Klient korzystający z takiego hostingu kontroluje wszystko. Urządzenie musi zostać skonfigurowane pod potrzeby danego użytkownika, a także serwer musi zostać zabezpieczony przed różnymi atakami hakerskimi. Należy, także dokonać konfiguracji usług takich jak SSH czy FTP. Wszystkie te działania należą do osoby, która zdecydowała się na hosting dedykowany. I dokonanie ich nie należy do najłatwiejszych, ponieważ nie da się tego wykonać z wygodnego konfiguratora. Cena za dzierżawę takiego hostingu co miesiąc to przynajmniej 200 złotych w górę i nie są to jedne koszta. Trzeba osobno wykupić panel obsługi bądź wynająć administratora dla serwera. Przede wszystkim hosting dedykowany przydaje się w przypadku dużych sklepów internetowych i nie poleca się dla osób początkujących.