Drogi Użytkowniku AdBlocka/uBlocka:
Aby poprawnie wyświetlać treść naszej strony, wyłącz AdBlocka/uBlocka lub dodaj wyjątek dla naszej domeny.

Aktualności

Jak sprawdzić słowa kluczowe konkurencji?

Jak sprawdzić słowa kluczowe konkurencji?
2020-03-12


Widoczność w Internecie to kwestia kluczowa dla powodzenia wielu biznesów. To własnie ona pozwala zaistnieć, dotrzeć do szerszego grona odbiorców i przedstawić im swoją ofertę. Konkurencja jednak nie śpi - zwłaszcza w Internecie. A pozycjonowanie to ciągła walka, nie tylko z algorytmami, ale też z konkurencją. Ta bowiem nie śpi, dlatego w Internecie trwa ciągła, choć niewidoczna dla zwykłego użytkownika wojna na odsłony, zasięgi i pozycjonowanie - najważniejsze - pozycja w wyszukiwarce. Pozycjonowanie to bardzo poważna kwestia i proces, który trwa bardzo długo, dlatego zawsze trzeba trzymać rękę na pulsie i monitorować działania konkurencji. Można się tego nauczyć - wystarczy poświęcić trochę czasu i zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia.

1. Jak sprawdzić słowa kluczowe?
2. Narzędzia niezbędne do pracy
3. Oprogramowanie
4. Sprawdzanie treści stron www
5. Analiza linków
6. Wyniki wyszukiwania w wyszukiwarkach
7. Dlaczego sprawdzać słowa kluczowe konkurencji?


Jak sprawdzić słowa kluczowe?

Rywalizowanie o jak najwyższą pozycję w wyszukiwarce bardzo przypomina działania wojenne - trzeba nie tylko działać i wyprzedzać przeciwnika, ale też przewidywać jego działania, sprawdzać i reagować jak najszybciej. Warto wiedzieć jak sprawdzić słowa kluczowe - to bardzo ważna część tej internetowej walki, dlatego nie warto tego zaniedbywać. Konkurencja czuwa i na pewno sprawdza słowa kluczowe przypisane do twojej strony internetowej, by wiedzieć, jakie działania podjąć, by zdobyć jak najwyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. Dlatego nie warto zostawać w tyle, najważniejsze jest działanie. Jak sprawdza się słowa kluczowe?

Narzędzia do pracy - co ci się przyda?

Przede wszystkim potrzebujesz odpowiednich narzędzi do pracy, bo bez nich tak naprawdę nic nie zdziałasz. Dlatego, jeśli masz już pewną wiedzę na temat pozycjonowania, poszukaj odpowiednich narzędzi do działania. Jeśli sądzisz, że nadal brakuje ci wiedzy - w Internecie znajdziesz mnóstwo informacji na ten temat. Jak podejść do sprawdzania słów kluczowych u konkurencji, by to było efektywne i pomogło ci zorientować się w temacie w jak najlepszym stopniu?

Oprogramowanie

Przede wszystkim będziesz potrzebował odpowiedniego oprogramowania. To właśnie dzięki niemu dokonasz najlepszej, najbardziej złożonej analizy, która da ci najbardziej wiarygodne wyniki. Na samym początku przyda ci się planer słów kluczowych Google. Żeby korzystać z jego możliwości musisz, musisz najpierw założyć konto, ale warto to zrobić. Taki gigant jakim jest Google udostępnia ci naprawdę mnóstwo możliwości - sam planer wystarczy, byś poczuł się jak bohater filmu szpiegowskiego. Sam planer jednak nie wystarczy, dlatego warto postawić na profesjonalne oprogramowanie stworzone do analizy konkurencji. Google da ci fundamenty, te programy dadzą ci całą resztę. Do najpopularniejszych narzędzi tego typu należy Semstorm i Senuto. Oba te programy są płatne, ale warto ponieść te koszty i potraktować je jako inwestycję w wiedzę.

Strona www - kopalnia informacji

Masz już narzędzia, korzystasz z nich i dają ci one zadowalające wyniki. Co jeszcze możesz zrobić, by osiągnąć sukces i sprawdzić jakich słów kluczowych używa konkurencja? Możesz wejść na stronę internetową konkurencji i przejrzeć dostępne tam treści. Ten prosty ruch pozwoli ci zorientować się na pozycjonowaniu jakich słów zależy konkurencji. To pomoże ci uzupełnić dane, które uzyskasz dzięki pracy odpowiednich narzędzi, bo te mogą nie wyłapać wszelkich niuansów. Możesz to zrobić samodzielnie i zorientować się w temacie jak najlepiej.

Analiza linków

Analiza linków, a ściślej mówiąc - backlinków, może ci pozwolić zorientować się w działaniach konkurencji. W ten sposób masz możliwość znalezienia interesujących miejscówek i naśladowania działań konkurencji, by korzystając z ich zasobów, samodzielnie osiągnąć sukces w tej internetowej wojnie o pozycjonowanie.

Wyniki wyszukiwania

Sprawdź co jest wyświetlone w wyszukiwarce Google, gdy szukasz informacji na temat swojej konkurencji. To pozwoli ci ustalić jakie słowa są pozycjonowane. Pamiętaj, że nie zawsze liczy się pierwsze miejsce - niekiedy za wystarczające uznawane są miejsca dalsze, dlatego na nie też warto mieć baczenie i nie pomijać ich podczas całej procedury.

Dlaczego warto sprawdzić słowa kluczowe konkurencji?

Sprawdzanie słów kluczowych jest absolutnym fundamentem walki o jak najwyższe pozycjonowanie i prześcignięcie konkurencji. To sposób nie tylko na wybicie się na tym polu, ale też zrozumienie jakimi regułami rządzi się pozycjonowanie i na co zwracają uwagę wyszukiwarki - w ten sposób dowiesz się, co jest dla nich atrakcyjne i będziesz mógł to wykorzystać. To też jeden z najlepszych sposobów na to, by zrozumieć jakie działania na tym polu podejmują twoi biznesowi rywale - dzięki temu możesz znaleźć sposób na to, by zacząć działać jak najlepiej i powiększyć zakres swoich możliwości. To pozwoli ci poznać też nowe frazy. To bardzo ważne, bo być może właśnie dzięki nim w przyszłości wygenerujesz większy ruch na swoich stronach internetowych.