Drogi Użytkowniku AdBlocka/uBlocka:
Aby poprawnie wyświetlać treść naszej strony, wyłącz AdBlocka/uBlocka lub dodaj wyjątek dla naszej domeny.

Aktualności

Jak powinny być drukowane etykiety dla branży alkoholowej?

Jak powinny być drukowane etykiety dla branży alkoholowej?
2020-03-24


Etykiety w branży alkoholowej mają duże znaczenie z punktu widzenia klientów. Coraz częściej konsumenci sięgają po te butelki, które mają ciekawie zaprojektowane etykiety, przyciągają wzrok i na długo zapadają w pamięć.

Jak zaprojektować etykiety w branży alkoholowej?

Dobrze zaprojektowane etykiety pozwalają na wyeksponowanie produktu, a także na wyróżnienie się na tle konkurencji. W branży alkoholowej etykiety mają szczególne znaczenie, ponieważ konsumenci wybierają alkohol na podstawie kilku czynników, takich jak: marka, smak, cena oraz wygląd etykiety i butelki. Co ważne, sam projekt etykiety może się świetnie prezentować na ekranie monitora, jednak już po wydrukowaniu i naklejeniu na butelkę wrażenia bywają zupełnie inne. Właśnie dlatego tak ważne jest dokładne stworzenie projektu, a następnie naklejenie na butelkę i wprowadzanie zmian. Obecne technologie pozwalają na nadanie etykietom jeszcze ciekawszej formy, na przykład 3D. Dobrą metodą jest wprowadzenie do projektu tłoczeń lub wycięć, a także elementów charakterystycznych, np. matowych lub błyszczących, które przyciągają wzrok. Bardzo ciekawym pomysłem jest stworzenie etykiet na specjalne okazje, do butelek z limitowanych edycji. W takiej sytuacji powinno się rozważyć etykiety termokurczliwe, które przybierają kształt butelki, na którą są nalepione. Więcej na temat nalepek można przeczytać tutaj: https://unilogo-drukarnia.pl/jak-powinny-byc-drukowane-etykiety-dla-branzy-alkoholowej

Drukowanie etykiet na butelki z alkoholem 

Jakość etykiet i sposób ich naklejania na butelki zależy od rodzaju szkła. Niektóre przedsiębiorstwa decydują się na butelki z cieńszymi ściankami, które są nieregularne i faliste. W takiej sytuacji nawet najlepiej zaprojektowana i wydrukowana w najwyższej jakości etykieta może nie prezentować się dobrze na butelce. Powierzchnia falista sprawia, że na nalepce mogą pojawić się bąbelki oraz zniekształcenia. W przypadku, gdy firma zdecyduje się na proste etykiety, aplikacja jest łatwiejsza. Należy jednak pamiętać, że nowe przedsiębiorstwa, które dopiero wchodzą na rynek lub wprowadzają jakieś produkty, powinny wyróżnić się na tle konkurencji. To właśnie interesujące i atrakcyjne etykiety są dobrym sposobem na zwrócenie uwagi konsumentów na dane produkty. Warto wiedzieć, że druk etykiet najlepiej zlecić firmie zewnętrznej, która ma specjalistyczną wiedzę z zakresu wydruku, a także dopasowania formy etykiety do butelki. Dobrze jest zwrócić się do drukarni, która oferuje wydruki próbne, ponieważ takie rozwiązanie oznacza oszczędność czasu oraz pieniędzy. Klient może wybrać kilka wariantów nalepek, a następnie sprawdzić, które z nich dobrze się prezentują na butelkach. Ciekawe etykiety gwarantują większe możliwości w branży, a także stanowią element, który pozwala na uzyskanie przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstwa.