Drogi Użytkowniku AdBlocka/uBlocka:
Aby poprawnie wyświetlać treść naszej strony, wyłącz AdBlocka/uBlocka lub dodaj wyjątek dla naszej domeny.

Aktualności

Druk UV – innowacyjna i wszechstronna technika drukowania

Druk UV – innowacyjna i wszechstronna technika drukowania
2019-05-29


Druk UV to stosunkowo nowa technologia druku polegająca na rozpylaniu tuszu polimerowego, a następnie jego utwardzaniu za pomocą promieniowania UV. Sprawdź, dlaczego druk UV uważany jest za jedną z najlepszych metod drukowania w branży reklamowej.

Proces drukowania promieniami ultrafioletowymi

W druku UV wykorzystuje się tusze utwardzane promieniami ultrafioletowymi (tzw. tusze UV). Są to ciekłe polimery, które w płynnej postaci zawierają rozpuszczalniki. Nanosi się je warstwowo poprzez rozpylanie na niemal dowolnym trwałym materiale, a następnie rozpoczyna proces polimeryzacji i utwardzania nadrukowanych tuszów. Po zakończeniu procesu polimeryzacji utwardzony tusz jest suchy, bezwonny i całkowicie bezpieczny dla zdrowia i środowiska naturalnego. Dzięki polimeryzacji tuszów możliwe jest uzyskanie bardzo wysokiej jakości wydruku, mocno nasyconych barw, a także możliwości zadruku materiałów w kolorze białym.

Dlaczego warto stosować druk UV?

Możliwość zadrukowania dowolnej powierzchni

Jedną z kluczowych zalet przemawiających za stosowaniem druku UV jest możliwość nanoszenia tuszu na niemal dowolnym materiale. Technologia druku UV pozwala na zadruk m.in. papieru, kartonu, szkła, tkanin, ceramiki, tworzyw sztucznych czy metali. Z tego też względu tę technikę druku stosuje się do produkowania najróżniejszych materiałów reklamowych i promocyjnych na plexi, płytach PCV, MDF i wiórowych, płótnie, skórze ekologicznej i dowolnym materiale z roli.

Bezkonkurencyjna jakość wydruku

Polimeryzowany tusz pozwala na uzyskanie niezwykle bogatej gamy barw CMYK, a nowoczesne drukarki UV gwarantują wysoką precyzję i jakość realizowanych nadruków. Z tego też względu materiały drukowane za pomocą technologii druku UV prezentują się zdecydowanie lepiej i korzystniej względem produktów przygotowywanych tradycyjnymi metodami zadruku.

Utwardzone polimery odznaczają się także znaczną odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz niekorzystne warunki atmosferyczne. Pod tym względem biją na głowę druk solwentowy i lateksowy. Dlatego też materiały wydrukowane za pomocą drukarki UV o wiele dłużej zachowują swój pierwotny wygląd, nawet podczas ich intensywnej eksploatacji. Warto również nadmienić, że nadruk UV nie wymaga zabezpieczenia lakierem lub laminatem ochronnym, co znacząco przyśpiesza proces przygotowywania materiałów reklamowych.

Wszechstronne zastosowanie

Druk UV może być stosowany do niemal każdego zastosowania w wielu branżach – nie tylko w sektorze reklamowym. Z druku UV chętnie korzystają architekci i projektanci wnętrz, producenci mebli, a także szeroko rozumiany sektor usługowy i przemysłowy. Dzięki drukowi UV Canvas możliwe jest eleganckie dekorowanie wnętrz mieszkań, hoteli, centrów handlowych, obiektów użyteczności publicznej czy magazynów i biurowców, a także kompleksowa kreacja mało- i wielkoformatowych materiałów wspierających identyfikację wizualną firm. Co ważne, druk UV może być stosowany także do zadrukowywania materiałów o nieregularnych kształtach – np. gadżetów, opakowań i wielu innych produktów.