Drogi Użytkowniku AdBlocka/uBlocka:
Aby poprawnie wyświetlać treść naszej strony, wyłącz AdBlocka/uBlocka lub dodaj wyjątek dla naszej domeny.

Aktualności

Bloczki samokopiujące - z dowolnym nadrukiem

Bloczki samokopiujące - z dowolnym nadrukiem
2020-10-14


Bloczki samokopiujące znajdują szerokie zastosowanie w wielu rodzajach działalności gospodarczej. Używane są wszędzie tam, gdzie w obiegu znajdują się dokumenty wypełniane ręcznie, które wymagają wykonywania kopii. Bloczki z papieru samokopiującego z dowolnym nadrukiem firmowym znacznie usprawniają pracę i pozwalają zaoszczędzić czas, który trzeba poświęcić na wypisywanie dokumentów. Są wyjątkowo proste w użyciu i mają stosunkowo niską cenę, dlatego wiele przedsiębiorstw używa ich na co dzień.

Gdzie używane są bloczki samokopiujące?

Bloczki samokopiujące okazują się niezawodne w każdej sytuacji, która wymaga użycia nie tylko oryginalnych dokumentów oraz formularzy, ale również ich kopii. Zawsze, gdy trzeba wręczyć klientowi jedną lub więcej kopii wypełnionego dokumentu bądź należy zachować je w archiwum, bloczek samokopiujący jest niezwykle pomocny. Na papierze samokopiującym zazwyczaj drukowane są:

 • umowy o pracę,
 • umowy zlecenia,
 • listy przewozowe CMR,
 • faktury,
 • druki magazynowe,
 • druki serwisowe,
 • druki zamówień,
 • potwierdzenia napraw,
 • dowody wpłat,
 • dowody wydania i przyjęcia towarów,
 • umowy kupna-sprzedaży,
 • polecenia przelewu.

To tylko niektóre z dokumentów, które mogą być wypełniane przy użyciu bloczków samokopiujących. Wyraźnie widać więc, że ten z pozoru prosty produkt ma bardzo szerokie zastosowanie i w wielu branżach okazuje się niezastąpiony.

Jak wykonane są bloczki samokopiujące?

Bloczek samokopiujący ma formę stosu specjalnych kartek samokopiujących sklejonych na grzbiecie transparentnym lub półtransparentnym klejem. Drukarnia internetowa Druczki.eu oferuje możliwość zamówienia bloczków z dowolnym nadrukiem własnym, co jest ogromnym ułatwieniem dla wielu firm, zwłaszcza handlowo-usługowych. W każdym bloczku wklejone są zamówione przez klienta druki samokopiujące. Warstwę wierzchnią bloczku stanowi arkusz CB(Copy Back). Od spodu pokryty jest specjalnymi mikrokapsułkami zawierającymi substancję kopiującą. Dzięki temu napisany tekst przenosi się na kolejną kartkę, oznaczaną skrótem CFB(Copy Front Back). Wierzchnia strona arkusza absorbuje substancję, a spodnia kopiuje ją na następną kartkę. Na rynku można znaleźć bloczki samokopiujące, które pozwalają uzyskać jedną, dwie, a nawet pięć kopii dokumentu. O skuteczności papieru samokopiującego w dużej mierze decyduje jego niewielka gramatura. Zazwyczaj w bloczkach samokopiujących kartki przeznaczone do wypisania oryginalnego dokumentu mają gramaturę 80g, a arkusze do kopii 60g.

Gdzie kupić bloczki samokopiujące z własnym nadrukiem?

Bloczki samokopiujące z dowolnym nadrukiem można zamówić w wielu profesjonalnych drukarniach - zarówno stacjonarnych, jak i online. Warto wybierać drukarnie, które posiadają bogaty wachlarz usług i umożliwiają jak największą personalizację zamówionego produktu. Poza zaprojektowaniem własnego nadruku, drukarnia może oferować bloczki w różnych formatach i o różnych kolorach kartek. Najczęściej spotykane są bloczki A4, A5, A6 oraz DL. Niektóre drukarnie na życzenie klienta mogą zrobić bloczek samokopiujący klejony wzdłuż dowolnej krawędzi oraz wykonać w nim otwory ułatwiające archiwizację dokumentów.