Drogi Użytkowniku AdBlocka/uBlocka:
Aby poprawnie wyświetlać treść naszej strony, wyłącz AdBlocka/uBlocka lub dodaj wyjątek dla naszej domeny.

Aktualności

API TEXTILE LABoratory - relacja z warsztatów

API TEXTILE LABoratory - relacja z warsztatów
2016-10-31

 

Warsztaty przemysłowego druku na tekstyliach API TEXTILE LABoratory zakończone. W ciągu dwóch jednodniowych warsztatów przedstawiciele kilkudziesięciu firm poszerzali swoją praktyczną i teoretyczną wiedzę na temat druku sublimacyjnego i druku bezpośredniego na tekstyliach.

 

 

 

W ramach warsztatów uczestnicy mogli zapoznać się i praktycznie przetestować kilka gotowych linii produkcyjnych.

 

2 głowicowy ploter sublimacyjny EPSON SureColor SC-F9200 wraz z kalandrem Transmatic 7360 SPORT to wydajne połączenie japońskiej i włoskiej myśli technologicznej. Idealne zarówno do druku metrażowego jak i wykrojów.

 

Drugą propozycją urządzenia do przemysłowego druku sublimacyjnego był plotera Homer HM1800P o szerokości zadruku 1,80m. To propozycja dla firm, dla których prędkość druku ma znaczenie. Ten ploter drukuje 120m2 na godzinę. Uczestnicy warsztatów mogli na żywo zobaczyć jakość i stabilność druku już po termotransferze na kalandrze Transmatic. Myślę, że wyniki zadowoliły nawet najbardziej wymagający.

 

Kolejną propozycją dla uczestników API TEXTILE LAB był druk na bawełnie. Poza linią DTG od firmy EPSON drukującą na gotowych wyrobach, zaprezentowany został ploter Homer HM1800S przeznaczony do druku metrażowego na bawełnie z prędkością 60m2/h.

 

Warsztaty praktyczne to bardzo pożądana forma zdobywania wiedzy i doświadczeń również w branży druk na tekstyliach. Przekonanie się naocznie jak wygląda praktyczna obsługa urządzeń, sprawdzenie jakości i stabilności druku oraz możliwość druku swoich plików na własnym materiale (czyli sprawdzenie możliwości realizacji własnych produktów) to kwestie, które przekonują klientów do uczestnictwa w wydarzeniach realizowanych w takiej formule.” – podsumowuje Mariusz Wasiak, Marketing Manager w firmie API.PL.

 

Poniżej relacja fotograficzna wydarzenia. Zapraszamy do oglądania.

 

Uczestników API TEXTILE LAB przywitała Katarzyna Lewandowska Dyrektor Handlowy API.PL

 

Pierwszą odsłoną warsztatów była część teoretyczna skupiona na druku sublimacyjnym i bezpośrednim na tekstyliach.

 

Cykl prezentacji rozpoczął gość specjalny Tomasz Kuciński z firmy EPSON.

 

Uczestnicy mogli poznać spojrzenie firmy EPSON na rozwój przemysłowego druku na tekstyliach oraz plany firmy EPSON w tej dziedzinie.

 

Kolejnym krok to już przegląd rozwiązań do druku sublimacyjnego i bezpośredniego. Czyli przedstawienie rozwiązań firmy EPSON i Homer Textile.

 

Termotransfer to bardzo ważny etap tworzenia gotowego produktu w druku sublimacyjnym. Czyli wszystko o kalandrach i prasach z oferty firmy Transmatic.

 

Początek sesji praktycznych to omówienie najciekawszych funkcji RIP'ów, pomocnych w druku przemysłowym.

 

Podstawą linii produkcyjnej do druku sublimacyjnego jest wydajny ploter - dwugłowicowy EPSON SureColor SC-F9200 spełnia wszystkie wymogi stawiane przed takimi urządzeniami.

 

Kalander to kolejny kluczowy element linii produkcyjnej. W naszym przypadku to najpopularniejszy model z firmy Transmatic.

 

Kilka słów o zaletach, komforcie pracy oraz oszczędności kosztów energii jakie zyskuje właściciel kalandra marki Transmatic.

 

W oczekiwaniu na produkt końcowy... Kalandry marki Transmatic posiadają automatyczny system separacji papieru zapobiegający powstawania tzw. duchów na materiale.

 

Dodatkową atrakcją była linia do druku DTG czyli ESPON SureColor SC-F2000 + prasa Transmatic + Sprajet (urządzenie do nakładania pretreatmentu).Nasi handlowcy odpowiadali na wiele pytań dotyczących druku bezpośredniego na bawełnie na gotowych produktach.

 

Nasi handlowcy odpowiadali na wiele pytań dotyczących druku bezpośredniego na bawełnie na gotowych produktach.

 

Kolejnym krokiem w druku bezpośrednim na bawełnie był Homer HM1800S do druku metrażowego.

 

Druk bezpośredni, metrażowy na bawełnie nadal jest trudnym tematem dla przedsiębiorców, zatem nas pracownicy służyli wszelką pomocą. 

 

W przypadku Homera HM1800S do zestawu dołączana jest podsuszarka mająca za zadanie wstępne podsuszenie materiału po zadruku.

 

Przystawka do kalandra umożliwiająca sublimację wydruku na smycze czy sznurówki.

 

Praca na kalandrze z wykrojami. 

 

Transmatic to łatwość podawania wykrojów dzięki stołowi podawczemu oraz  podajnikowi do materiałów tekstylnych (tzw. kołysce).

 

Kolejną propozycję linii produkcyjnej do druku sublimacyjnego rozpoczynamy od prezentacji Homera HM1800P o szerokości zadruku 1,80 m.

 

Homer HM1800P to bardzo szybki ploter osiągający wydajność na poziomie 120m2/h przy druku produkcyjnym. 

 

Ze względu na swoją wydajność również system podawania mediów jest inny niż w zwykłych ploterach sublimacyjnych. Maksymalna waga nawoju to aż 200kg.

 

W przypadku jeszcze szybszego druku np. w 1 pasie jest możliwość zastosowania dodatkowego systemu suszenia mediów.

 

Jakość i stabilność druku to istotny aspekt pracy plotera, w szczególności przy druku z dużymi prędkościami.